Otomatik Eba Harici Canlı Ders Tanımlama Programı(Program Güncellendi)

Herkese Merhaba ,

Bu yazıda C# ile yapmış olduğum bir programı tanıtacağım. Öncelikle programı kullanmak için firefox tarayıcıya sahip olmanız gerekiyor.

indirme linki https://www.mozilla.org/tr/firefox/new/

Programın giriş arayüzü yukarıdaki gibidir. Programda ilk başta eba giriş (Mebbis) bilgilerini programa tanıtılır.

Bu kısım ebaya girişte kontrol kodu dahil giriş bilgilerini otomatik getirip girişi gerçekleştirmesini sağlamak içindir.

Daha sonra yukarıda görülen ekranda ders bilgileri canlı ders programına uygun doldurulmalıdır.

Oluşturulan dersler yukarıdaki gibi görüntülenecektir.

Eğer meslek öğretmeniyseniz ve sınıf gruplara bölünmüşse bu kısım sizin içindir. Sınıfa ait gruplar oluşturup grup seçimini otomatik yapabileceksiniz.

Tüm girişleri yaptıktan sonra hangi güne ders atayacaksanız o günün tarihi seçilir. O güne tanımlanmış ders varsa görüntülenecektir ve seçim yapıp o dersi tanımlamaya başlayabilirsiniz.

Destek olmak sayfamızı takip edebilirsiniz 🙂 Programı İndirmek için https://drive.google.com/file/d/1DGYPXP0Bza4lC1mLDrgFuSVWa7Njv8GN/view?usp=sharing (Programda tarih seçimi ile ilgili hatalar giderilmiştir.Eski programı programla kaldırdan kaldırdıktan sonra yenisini yükleyebilirsiniz.)

4 thoughts on “Otomatik Eba Harici Canlı Ders Tanımlama Programı(Program Güncellendi)

 • Şubat 12, 2021 tarihinde, saat 10:17 pm
  Permalink

  Merhabalar. Öncelikle uygulamanız için teşekkür ederim. Uygulamayı kullandım genel olarak güzel çalışıyor. Fakat ders için tarih seçimi yaparken 2 gün sonraki günü seçiyor sürekli. Bende mi oldu genel bir durum mu bilemedim.
  (program güncellendi. Hata giderildi.)

  Yanıtla
  • Şubat 13, 2021 tarihinde, saat 6:21 pm
   Permalink

   Merhabalar ben teşekkür ederim geri bildiriminiz için. Ben de derslerimi tanımlamak için açtığımda aynı hatayı aldım .Normalde eba ders tanımlama kısmında tarih seçme kısmı bulunduğumuz gün ile aynı günden başlar ama canlı ders tanımlamalarına da ara verilip pazartesiden tekrar başlanacağı için seçimde de ötelemeli olarak yani pazartesi seçili olarak geliyor. bu hata ne yazık ki pazartesiye kadar olacak. Pazartesiden itibaren sıkıntı çıkarmayacaktır.

   Yanıtla
 • Nisan 29, 2021 tarihinde, saat 8:21 pm
  Permalink

  microsoft.ace.oledb.12.0′ sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil hatası veriyor. Bir türlü çözemedim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir